MISCELLANEOUS / Jewellery / Bracelet 14965058
nr 1496 5058
BRACELET
silver, granater, äkta halvpärlor, Austria, 1900-talets första hälft. Length: 17 cm, gross weight: 30g,
silver, granater, äkta halvpärlor, Österrike, 1900-talets första hälft. Längd: 17 cm, bruttovikt: 30g
2000
SEK 1200
Monday October 17 2022
at 18:08:49
17/10 15:36:58
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver